• zahradní ventil

  Zahradní technika

  Nabízíme poradentsví v oblasti zahradní techniky.

 • úklid

  Uklízecí prostředky

  Uklízecí prostředky, přípravky a speciální vybavení.

 • kotelna

  Technické zajištění

  Rady a tipy z oblasti energií, technického vybavení apod.

Odstranění rzi a starého nátěru pomocí tryskání

on .


Během krátké doby jsem psal větší počet článků o lakování, nanášení různých ochranných materiálů, ale většinou jsem nezmínil samotnou přípravu povrchu, před lakováním. Tento krok je ovšem stejně důležitý, dokonce i důležitější než samotné lakování. Pokud se nám nepodaří vhodně odstranit starý nátěr nebo rez, nový lak dobře nechytne a začne se loupat.

pískovací boxy

Zimní zahrada

on .

Budíte se občas v noci ze snu, ve kterém se Vám zdá, jak plavete ve vlastní vířivce a sledujete z tepla mrazivé venkovní počasí? My také. Tak jsme si zjistili, co je všechno třeba udělat, aby se sen stal skutečností.

Neskladujte zbytečnosti v okapu, pořiďte si ochrannou síťku!

on .

Vymetání mokrého listí a sundávání nebezpečných rampouchů z okapu určitě nepatří mezi oblíbené činnosti nikoho z nás. Topné kabely jistě znáte, ty jsou však účinné pouze v zimě a kvůli nim se pak mimo zimní období nánosy mechu a listí odstraňují ještě obtížněji než bez kabelů. Na druhou stranu, existuje pak i nepřeberné množství ochranných sítěk a desek, které ale naopak nepomáhají řešit problém se sněhem a ledem. Proto je na místě otázka - znáte multifunkční ochranné síťky, které vám pomohou jak s listím a mechem, tak se sněhem a rampouchy? Pokud ano, podívejte se na jejich novou a ekonomickou variantu.

Jak upevnit stínící síť na plot?

on .

Pokud toužíte po soukromí na vašem pozemku a do zimy již nestihnete výstavbu masivního neprůhledného plotu, můžete vyzkoušet levnější alternativu - stínící sítě. Stínící sítě se dají sehnat v různých barevných variantách, základní borovicová je nejlevnější. K dispozici jsou však i sítě ve žluté, červené, modré, černé, hnědé, bílé barvě či maskáčový vzor. Kromě různých barev se dají sehnat i stínící sítě s různou stínivostí, záleží na vašich preferencích. Rozmezí stínivosti se pohybuje od 45% až do 95%.

Zelené už nejsou jen zahrady, ale i kanceláře

on .

Zvláště u velkých firem je v oblibě dávat určitou snahu a čas do odpovědnosti vůči světu a životnímu prostředí. Začíná to u nějakých základních věcí jako šetření s energiemi, třídění odpadu a podobně. U některých to často bývá jedním z hlavních pilířů myšlenky a vize jejich společnosti. Jedním z kroků pro lepší chování vůči přírodě, a zároveň zlepšení celkového pracovního prostředí a pocitů, je zelená kancelář.

Skleníky se už dávno nestaví ze skla

on .

Máte doma skleník? A mohli bychom ho vidět? Pokud o jeho výstavbě pouze přemýšlíte, zvažte možnosti z jakého materiálu ho můžete vytvořit. Od názvu to vypadá, že by logicky mělo jít o skleněnou konstrukci, ale to už není tak úplně pravda. Dříve tomu tak ve většině případů bylo a lidé si to pod pojmem skleník jako první vybaví, ale populární začínají být i různé alternativy.