• zahradní ventil

  Zahradní technika

  Nabízíme poradentsví v oblasti zahradní techniky.

 • úklid

  Uklízecí prostředky

  Uklízecí prostředky, přípravky a speciální vybavení.

 • kotelna

  Technické zajištění

  Rady a tipy z oblasti energií, technického vybavení apod.

Nevěste hlavu a pověste truhlíky na háky

on . Posted in Zahradní technika

Znáte to, jdete po řemeslnických trhách, prohlížíte si všechny krásné výrobky a najednou narazíta na neodolatelné, ručně proutěné truhlíky. To se bude doma hodit a hned vedle prodávají nádherné a voňavé květiny, řeknete si. A tak si pořídíte jak několik truhlíku tak rostlinstvo se záměrem, že oživíte vaše ničím výrazné obydlí.

Kovové držáky truhlíků vás oslní

on . Posted in Potřeby pro zahradu

Máte pocit, že díky vašim květináčům si může váš dúm říct, jak má krásne okno? V tom případě určitě využíváte i zábrany na truhlíky, pomocí nichž si tak krásné okno udržíte. Nepoužívate a pořádně ani nevíte, proč byste měli? To je jednoduché, první rozbitý truhlík vás o tom přesvědčí téměř okamžitě.

Konec pumpování na zahradách

on . Posted in Zahradní technika

Máte na zahradě nebo na dvoře studnu a chtěli byste z ní čerpat vodu pro použití v domě? Řešení je velmi jednoduché a jmenuje se domácí vodárna.
Instalace a následné používání vodárny je velmi jednoduché, takže se nemusíte obávat toho, že si s vodárnou nebudete vědět rady a proto raději zůstanete u pumpování vody do kýblů.

domaci vodarna studna

Vodárna se připojí k elektřině, sací hadice se připojí k hrdlu a to se ponoří do studny. Žádná velká věda! Vše ostatní už funguje jako u klasického vodovodního kohoutku nebo hadice – prostě, tak jak jste zvyklí.

Zábrany truhlíků nemusí být ochranou na úkor krásy

on . Posted in Potřeby pro zahradu

zábrany květinových truhlíků

 

Pokud jste perfekcionistkou a chcete, aby vaše zahrada byla do nejmenšího detailu dokonalá, nesmíte zapomenout na vaše krásně rozkvetlé květiny v truhlících. Nebudeme se vlastně bavit o truhlících jako takových, ale spíše o tom, jak je ochránit před různými pády a zničením. Existuje mnoho způsobů jak se s tímto problémem vypořádat, jen jich bohužel mnoho není estetických. Nechávat truhlík ležet volně na okně je hloupost a pokud tomu nevěříte, třeba takový silný vítr vás rychle přesvědčí o opaku. Zábrany, které ochrání vaše rostliny v bezpečí si můžete vyrobit určitě doma, ale ruku na srdce, jejich vzhled nebude zrovna nejlepší. Pokud chcete aby vaše zábrany květinových truhlíků nesloužily pouze jako ochrana, ale přidávaly vašemu domu ještě více do krásy, určitě se porozhlédněte po rozumnějším řešení. 

Existují prodejci, kteří se specializují primárně na zábrany květinových truhlíků. U takových si můžete být jisti, že kvalitní kovářská práce nejenže ochrání vaše květiny, ale i vzbudí závist v okolí nad vzhledem zábran. Proč zakrývat krásu květin ošklivou ochranou, když máte jednoduše lepší možnost jak se rozhodnout.

 

 

Zábrana na truhlíky - funkční i krásná

on . Posted in Exteriér

Pořídili jste se krásné truhlíky, ale zjistili jste, že vaše parapety nejsou tím nejbezpečnějším místem, kde je usadit? Co s tím? Buďto se smíříte, že vaše okna nebudou truhlíky krášlena a nebo si pořídíte zábranu na truhlíky. Taková zábrana na truhlíky není nic, za co byste se měla stydět. Doba, kde byla důležitá jen funkčnost, už je dávno pryč. Zábrana na truhlíky je vyrobena z krásné kované oceli, navíc si můžete vybrat i barevné provedení. Chtěla byste, aby zábrana ladila s truhlíkem, ale i okapem? Bez problémů! Navíc na ně může i pršet, se vším se počítá. Bezpečnost je velmi důležitá, taková rozbitá hlava kvůli truhlíku, který nebyl dostatečně zabezpečen, se vám nevyplatí.

Výběr čerpadla záleží na typu vody, kterou chceme čerpat

on . Posted in Zahradní technika

Byť se to na první pohled může jevit jako nepodstatná věc, druh vody hraje při výběru čerpadla velmi významnou roli. V případě, kdy budeme čerpat vodu z jiných než podzemních zdrojů, musíme zohledňovat míru jejího znečištění.

cerpadla

Pro čerpání pitné vody se dají použít jak povrchová odstředivá čerpadla, tak i ta ponorná.

Jestliže se chystáme čerpat užitkovou vodu (déšť, vodní nádrže, studny), je vhodné využít sacího koše, který zabraňuje vniku listí, trávy a dalších nečistot.

Litinová či nerezová čerpadla se používají v případě čerpání splaškové vody. V tomto případě je rovněž vhodné zvážit použití čerpadel s řezacím zařízením. To totiž dokáže rozmělnit velké nečistoty ještě před tím, než je začne čerpat.