• zahradní ventil

  Zahradní technika

  Nabízíme poradentsví v oblasti zahradní techniky.

 • úklid

  Uklízecí prostředky

  Uklízecí prostředky, přípravky a speciální vybavení.

 • kotelna

  Technické zajištění

  Rady a tipy z oblasti energií, technického vybavení apod.

Nejlepší dřevěný materiál jsou KVH hranoly

on . Posted in Exteriér

Pokud rekonstruujete, tak asi tušíte, co to jsou KVH hranoly. Patří mezi nejlepší stavební materiály, které něco opravdu vydrží. Mají dlouholetou životnost, a díky přírodnímu původu jsou zcela nezávadné. Jsou velmi oblíbeným materiálem na dětská hřiště či městský mobiliář. Díky tomu, že schnout v řádu let, není nutné je ničím natírat či jinak povrchově upravovat. Díky jejich praktičnosti jsou skvělým stavebním materiálem do interiéru, jako designový prvek. Vůně dřeva navíc krásně dokreslí rodinnou atmosféru.

KVH hoblované hranoly

Vazníky

on . Posted in Exteriér

Vazníky se používají nejen na rodinné domy, půdní vestavby nebo průmyslové haly. Můžete se s nimi setkat i například u mostů a supermarketových objektů. Střešní vazníky se vyrábějí ze dřeva nebo z oceli. Dřevěné se hodí spíše na jednopodlahové objekty, ať už otevřené nebo uzavřené. Občas bývá problém s vlhkostí, ovšem pokud tento problém dobře ošetříte, oceníte hlavně jeho lehkost a jednoduchou zpracovatelnost. Ocelové vazníky se hodí na obrovské budovy atypických tvarů, které unesou i mohutné konstrukce.
Podle tvarů je také můžeme rozdělit do několika kategorií: pultové, sedlové, obloukové, girlandové nebo s rovnoběžnými pásy. Pokud se o vazníky a výběr zajímáte, navštivte strechy92.cz

Plotové centrum vám pomůže s výběrem plotu

on . Posted in Exteriér

plotové centrum

V současné době jsou na moderní bydlení kladeny vysoké nároky. Dokonalý interiér s dostatkem prostoru, upravený exteriér ohraničený kvalitním plotem. Existuje pestrá škála plotů, přičemž každá varianta má své výhody a nevýhody. Dřevěné ploty se pyšní svým elegantním designem, v jehož kontrastu stojí náročná údržba. Kované ploty jsou bezúdržbové, ale finančně náročnější. Plotové centrum vám v následujících řádcích prozradí více informací o jednotlivých plotech.

Ochranné pomůcky

on . Posted in Potřeby pro zahradu

Pokud pocházíte ze Zlína či blízkého okolí a nakupujete ochranné pracovní pomůcky, tak pravděpodobně znáte zavedenou firmu REPA. Posláním této společnosti je chránit vaše zdraví a především vaše končetiny před úrazem. V jejich sortimentu tak najdete obuv, rukavice, chrániče, čepice, helmy a ostatní vybavení, bez kterého se v práci neobejdete.
S použitím ochranných pracovních pomůcek nezahálejte, může vás to stát zdraví. U nás najdete i holínky, pracovní oděvy, velmi oblíbené prestižky a další. Proto neváhejte a podívejte se na náš e-shop, kde si můžete vybrat svou velikost i barvu.

Stavba krovu

on . Posted in Exteriér

Na českém trhu najdete přibližně padesát dodavatelů, kteří nabízejí stavbu krovu. Každý stavebník si tedy může bez omezení vybrat. Proč ztrácet čas dlouhým výběrovým řízením při hledání toho správného dodavatele, když krov není vidět, je zabudovaný ve stavbě a je jasné, jak se má podle projektu postavit? Protože je to právě krov, který drží střechu nad vaší hlavou! Nejlepším důkazem kvality práce jsou již zrealizované zakázky. Prověřte si, zda vybraný dodavatel v minulosti dokončil stavbu, která je podobná té vaší. Technologie zpracování i detaily přípravy se u různých konstrukcí liší. V Česku je tím nejspolehlivějším dodavatelem dřevěných vazníků firma Střechy92!

Královské wellness a bazény

on . Posted in Exteriér

Zdraví má člověk jen jedno a je třeba o něj pečovat. Samozřejmě si za peníze zdraví nekoupíte, ale máte možnost si pořídit prostředky, které zdraví určitě pomůžou. Například takové luxusní bazény jednoznačně patří k vilám bohatých bafuňářů. A ne nadarmo jsou tyto vily vybaveny kompletními wellness centry. Ono je totiž rozdíl mít na starosti stroj za několik desítek tisíc korun anebo přístroje za desítky milionů. Psychika jde každým dnem dolů a jediná možnost jak relaxovat je sport anebo bazény, parní lázně atd. Samotná myšlenka domácího bazénu je jasná - nemusíte nikam cestovat, nikde čekat fronty, nijak se omezovat. Vše máte ve vlastních rukou po celý rok, jak v létě tak o Vánocích. Moderní technologie navíc vytváří v kombinaci s elektronikou a materiálem unikátní atmosféru, která posiluje duševní pohodu. Každé koupání je tak speciální.

Nový dom v obci

on . Posted in Exteriér

Kúpiť dom vo vilovej časti znie ako splnenie detského sna. Avšak nie vždy je všetko také ružové, ako si myslíme. Áno, dom si vybrať môžete, čo ale okolité prostredie? O okolie, ulice, zeleň sa stará obec. A ak obec tieto veci zanedbáva, môže to mať až katastrofické následky.

Vazný trám

on . Posted in Exteriér

Pojem vazný trám (dříve též vazník) ve stavebnictví a tesařství označuje hlavní nosník krovu (tj. nosné konstrukce střechy).

Jedná se o příčný vodorovný trám, na kterém zpravidla spočívá váha všech ostatních částí střechy. Vazné trámy tvoří součást plných vazeb ve starších typech krovů, jež jsou střídány tzv. jalovými vazbami, v nichž vazné trámy chybějí. Vazný trám musí být těchto vazbách nahrazen jinou konstrukcí, například soustavou krátkých trámků zvaných krátčata začepovaných do trámů souběžných s pozednicemi, zvanými výměna. Vazný trám rovněž zajišťuje stabilitu budovy tím, že k sobě svazuje podélné stěny domu a zabraňuje tak tomu, aby se působením tíhy krovu tyto stěny vyklonily a případně zřítily.

Vazníky se skládají ze tří hlavních částí, ty nazýváme horní a dolní pas, svislice a diagonály. Tyto části musejí být pevně spojeny kovovými deskami, aby vznikly bytelné dřevěné krovy. Nejčastějším typem je sedlový neboli trojúhelníkový vazník.