• zahradní ventil

  Zahradní technika

  Nabízíme poradentsví v oblasti zahradní techniky.

 • úklid

  Uklízecí prostředky

  Uklízecí prostředky, přípravky a speciální vybavení.

 • kotelna

  Technické zajištění

  Rady a tipy z oblasti energií, technického vybavení apod.

Stavění stejně lehce jako s legem

on .

Je to skoro taková stavebnice pro dospělé, kteří si stále chtějí ještě hrát. Všichni kutilové a pracovníci stavebního průmyslu se s nimi setkali a nepochybně je mají oblíbené pro jejich lehkost co se týče práce i hmotnosti.

Skleník ze skla je přežitek, frčí polykarbonáty

on .

Skleník od slova sklo je dávno minulosťou. Ak strávite aspoň nejakú chvíľku na stránkach zaoberajúcich sa kutilstvím a radami, tak tu nájdete rôzne výplne na skleník, ale sklo je zabudnutý. Zrejme prichádza nadvláda polykarbonátov aj v tomto odvetví.

 

Zahrada bez čerpadla je jako rybník bez vody

on .

Každý správný zahradník ví, že bez čerpadla je jeho život o hodně složitější. Pokud jste ale zahrádkář začátečník, tak se možná v čerpadlech tak úplně neorientujete a nevíte, po kterém typu se porozhlédnout.

Máme pro vás přehled základních druhů čerpadel a jejich použití.

 • Elektrická zahradní čerpadla existují ponorná a povrchová. Používají se k napájení ze studen a jiných zdrojů vody.
 • Kalové čerpadlo slouží pro vyprazdňování nádrží či vody z rybníčků , nebo splašek a fekálií.
 • Čerpadla do vrtů slouží pro čerpání tekutin z velkých hloubek.
 • A mezi čerpadla řadíme také domácí vodárny, které slouží pro zásobování domácností vodou.

Nevěste hlavu a pověste truhlíky na háky

on .

Znáte to, jdete po řemeslnických trhách, prohlížíte si všechny krásné výrobky a najednou narazíta na neodolatelné, ručně proutěné truhlíky. To se bude doma hodit a hned vedle prodávají nádherné a voňavé květiny, řeknete si. A tak si pořídíte jak několik truhlíku tak rostlinstvo se záměrem, že oživíte vaše ničím výrazné obydlí.

Konec pumpování na zahradách

on .

Máte na zahradě nebo na dvoře studnu a chtěli byste z ní čerpat vodu pro použití v domě? Řešení je velmi jednoduché a jmenuje se domácí vodárna.
Instalace a následné používání vodárny je velmi jednoduché, takže se nemusíte obávat toho, že si s vodárnou nebudete vědět rady a proto raději zůstanete u pumpování vody do kýblů.

domaci vodarna studna

Vodárna se připojí k elektřině, sací hadice se připojí k hrdlu a to se ponoří do studny. Žádná velká věda! Vše ostatní už funguje jako u klasického vodovodního kohoutku nebo hadice – prostě, tak jak jste zvyklí.

K čemu slouží kalová čerpadla?

on .

Asi s námi budete souhlasit, když řekneme, že neexistuje člověk, který by se rád babral v odpadu s fekáliemi. Máme na mysli normální lidi, bez psychických poruch či sexuálních úchylek.

Výběr čerpadla záleží na typu vody, kterou chceme čerpat

on .

Byť se to na první pohled může jevit jako nepodstatná věc, druh vody hraje při výběru čerpadla velmi významnou roli. V případě, kdy budeme čerpat vodu z jiných než podzemních zdrojů, musíme zohledňovat míru jejího znečištění.

cerpadla

Pro čerpání pitné vody se dají použít jak povrchová odstředivá čerpadla, tak i ta ponorná.

Jestliže se chystáme čerpat užitkovou vodu (déšť, vodní nádrže, studny), je vhodné využít sacího koše, který zabraňuje vniku listí, trávy a dalších nečistot.

Litinová či nerezová čerpadla se používají v případě čerpání splaškové vody. V tomto případě je rovněž vhodné zvážit použití čerpadel s řezacím zařízením. To totiž dokáže rozmělnit velké nečistoty ještě před tím, než je začne čerpat.

Není koza jako koza

on .

Stavební neboli lešenářská koza a ještě k tomu nastavitelná? Taková podpěra je neocenitelným pomocníkem na stavně i v dílně každého kutila, například při výrobě nábytku. Její výhodou je, že se může po skončení práce složit a nezabírá tak místo. Oproti velkým těžkým stavebním kozám mají skládací kozy výhodu, že se s nimi snadno manipuluje. Pokud nepotřebujete velkou kozu, taková pro vás může být správnou volbou. Pokud ale sháníte ty klasické, v naší nabídce také jsou. Stačí se podívat na naše webové stránky, Dobeš Kovovýroba je tu pro vás.