• zahradní ventil

  Zahradní technika

  Nabízíme poradentsví v oblasti zahradní techniky.

 • úklid

  Uklízecí prostředky

  Uklízecí prostředky, přípravky a speciální vybavení.

 • kotelna

  Technické zajištění

  Rady a tipy z oblasti energií, technického vybavení apod.

Ploché a šikmé střechy z historické perspektivy

on .

oprava ploche strechy

Věděli jste, že sklon a konstrukce střech v minulosti závisela na tom, jak moc v dané oblasti prší či sněží? u nás, tedy ve středním (mírném) podnebném pásu, se obvykle stavěli spíše šikmé střechy, neboť srážky zde nebývají až tak časté ale umí být velmi vydatné. Oprava ploché střechy je poměrně nákladná a její poškození vznikají právě v důsledku většího množství srážek, které na ní dlouho usychají.

Jako ochranu proti dešti je možné použít různé deskové materiály, po kterých voda stéká dolů. To byly břidlicové či šindelové střechy, nyní obvykle betonová či pálená krytina. Tyto střechy musely být u nás šikmé, aby voda dobře stékala.
Tam, kde jsou deště málo časté, zato přívalové (rovníkové země), nebylo nutné budovat nějakou zvláštní ochranu proti dešti, protože když začalo pršet, voda stejně natekla všude. Např. u břidlicových šikmých střech by natekla mezi jednotlivými deskami, protože dolů by nestačila odtékat. Navíc v těchto klimatických podmínkách nebylo nutné řešit difuzi vodní páry. Proto je tam oprava ploché střechy ještě náročnější něž jinde.