• zahradní ventil

  Zahradní technika

  Nabízíme poradentsví v oblasti zahradní techniky.

 • úklid

  Uklízecí prostředky

  Uklízecí prostředky, přípravky a speciální vybavení.

 • kotelna

  Technické zajištění

  Rady a tipy z oblasti energií, technického vybavení apod.

Protisněhové háky – proč byste je měli mít na střeše i vy?

on .

Protisněhové háky

Nejdříve uslyšíte rachot jako při zemětřesení, poté spadne masa zmrzlého sněhu a ledu ze střechy. Velmi často se sesune se sněhem i nějaká taška, nějaká se zlomí, čímž se ve střeše vytvoří díra. V zimě je to velmi častý případ, pokud nemáte střechu zabezpečenou protisněhovými háky. A právě protisněhové háky by měly těmto problémům zabránit. Pojďme se podívat, proč byste si měli háky nainstalovat na střechu i vy.

Protisněhové háky mají za úkol zadržet zamrzlých sníh a led, který se na střeše nachází. Led tak zůstane na střeše do té doby, než neroztaje. Předchází se tak nebezpečným převisům. Na stejném principu pracují také protisněhové tašky, které se zakomponovávají na nové střechy mezi obyčejné tašky.

Druhou možností jsou sněholamy, které představují vyšší ochranu zdraví lidí a majetku. Sněholamy se montují na okraje střech. Uplatnění mají zejména v prostorech, kde je předepsaná ochrana proti sněhu a ledu – například nad vchodem, nad veřejnými komunikacemi a podobně. Sněholamy jsou většinou v kombinaci se sněhovými háky.

Do jaké sněhové oblasti spadáte?

Přemýšlíte, kolik protisněhových háků byste na střeše měli mít? To záleží zejména na charakteristické hodnotě, která je různá. Pro různá místa v republice je různá tato hodnota, která je stanovená normou. Čím je hodnota vyšší, tím více v dané oblasti sněží, a tím více protisněhových háků budete potřebovat. Tuto hodnotu vyčtete například z mapy sněhových oblastí, která je také součástí dané normy (ČSN EN1991-1-3).