• zahradní ventil

  Zahradní technika

  Nabízíme poradentsví v oblasti zahradní techniky.

 • úklid

  Uklízecí prostředky

  Uklízecí prostředky, přípravky a speciální vybavení.

 • kotelna

  Technické zajištění

  Rady a tipy z oblasti energií, technického vybavení apod.

Jak na čištění umělého trávníku?!

on .

Zdá se vám, že váš umělý trávník už nevypadá tak čerstvě a svěže jako kdysi a je potřeba jej trochu oživit? Nejjednodušším způsobem je najmout si na větší čištění specializovanou firmu. Pokud si ale troufáte provést čištění umělého trávníku sami, přečtěte si, jak na to!

1.  HRUBÉ NEČISTOTY
Hrubé nečistoty jako prach, listí nebo mech je potřeba z trávníku odstraňovat pravidelně. Pokud tak neděláte, bude pro vás nyní jejich likvidace náročnější. Nejlepší je všechny nečistoty mechanicky uvolnit a fukarem následně odfouknout mimo plochu umělého trávníku, odkud je pak jednoduše zametete či vysajete jakýmkoliv výkonnějším vysavačem. V případě, že se na trávníku vyskytují větší oblasti zarostlé plevelem či mechem, zvažte místo ručního odstraňování použití chemických prostředků.

2.  ČIŠTĚNÍ SAMOTNÉHO POVRCHU
K čištění umělého trávníku používejte jen nástroje k tomu určené. Klasické smetáky či hrábě mohou povrch poničit a snížit tak jeho životnost a kvalitu. Dnes je na trhu nepřeberné množství specializovaných kartáčů, stačí jen chvíli hledat a zvolit ten správný a vám vyhovující. Nezapomeňte, že tuto fázi byste měli provádět pouze tehdy, je-li trávník suchý. V opačném případě se nemusí podařit odstranit všechny nečistoty, popř. byste některými z nich mohli při jejich manipulaci povrch poničit.

3.  NÁSLEDNÁ PÉČE
Po důkladném očištění povrchu je vhodné provést ochranný zásyp, který zvýší životnost vašeho umělého trávníku. Před zásypem si zjistěte, zda neobsahuje látky, které by mohly umělou trávu zničit či změnit jeho požadované vlastnosti.