• zahradní ventil

    Zahradní technika

    Nabízíme poradentsví v oblasti zahradní techniky.

  • úklid

    Uklízecí prostředky

    Uklízecí prostředky, přípravky a speciální vybavení.

  • kotelna

    Technické zajištění

    Rady a tipy z oblasti energií, technického vybavení apod.

Nemoc zvaná růže – je léčitelná?

on .

Slyšeli jste někdy o kožním onemocnění Růže? Pokud ano, jistě víte, že se jedná o poměrně závažné onemocnění. Odborníci mají názor takový, Růže je akutní infekce kůže a jejími průvodci jsou ß-hemolytické streptokoky skupiny A. Pojďme si o tomto onemocnění říci víc informací.

čínská medicína Oberon

Prvotní projevy onemocnění

Stejně jako jiné onemocnění má i Růže svou inkubační dobu. Tedy čas od proniknutí do organismu až po prvotní příznaky. Tato doba se počítá asi na několik hodin až dva dny, mezitím se šíří pomocí lymfatického systému. Onemocnění se projevuje sytě červeným zabarvením kůže s jazykovými výběžky. Dále je doprovázeno:

  • otokem,
  • ohraničeným začervenáním kůže,
  • vysokou horečkou (39–40 °C),
  • zimnicí, bolest a schvácenost.

Léčba Růže

Onemocnění bez komplikací se nejčastěji léčí hospitalizací a penicilínem, který je podáván přímo do svalů. Při komplikacích jsou podávány antibiotika v infúzích. Otok kůže se zmírňuje rehabilitačním cvičením anebo lymfatickou masáží. Pokud se Růže léčí včas, onemocnění trvá 8 – 14 dnů, zarudnutí zmizí během 6 – 8 dnů. Růže se často vrací, nutné je dlouhodobě užívat pomalu se uvolňující penicilín po dobu cca 1 měsíce.

Dalším aspektem podporující úspěšnou léčbu je klid na lůžku, se zvýšením dolních končetin, pokud je zasažen bérec. Pokud je na tváři, je dobré odpočívat na zdravé straně tváře. V průběhu léčení je nutné léčit samotnou "bránu", kudy infekce do těla vnikla. Zkrátka je nutné například popraskanou kůži promazávat, začít antimykotickou léčbu a dezinfekce oblečení i například ručníků. Pokud máte problém s recidivou, zkuste léčbu pomocí čínské medicíny Oberon doktora Mačka.

čínská medicína Oberon

Jak předejít tomuto onemocnění?

Jelikož je spouštěčem onemocnění infekce, je nutné se vyhnout rizikovým faktorům. Například:

  1. přeléčit faryngitidy a záněty způsobené streptokoky,
  2. pracovat na léčení problémů s cévním zásobením dolních končetin,
  3. vyhýbat se kožním poraněním,
  4. ošetřit případná poranění před infekcí.