• zahradní ventil

  Zahradní technika

  Nabízíme poradentsví v oblasti zahradní techniky.

 • úklid

  Uklízecí prostředky

  Uklízecí prostředky, přípravky a speciální vybavení.

 • kotelna

  Technické zajištění

  Rady a tipy z oblasti energií, technického vybavení apod.

Přeprava kapalin

on .

kvalitní nádoba pod tlakem

Někdy je potřeba mít nádoby, kde se objem přepravované kapaliny musí skladovat. A aby mohla doprava probíhat i následně, je důležité, aby byla skladována pod tlakem. Tlak se udržuje pomocí změn teploty a působením přetlaku. Najdete je ve vytápěcích systémech, solárních systémech, ale i v okruzích pitné vody s použitím zásobníkových ohřívačů.

Tlakové nádoby a jejich využití

on .

tlakové nádobyK čemu slouží tlakové nádoby? Tyto nádoby slouží jako zásobníky čerpané vody pro domácí vodárny, přečerpávací stanice, průmyslové čerpací stanice, apod. Jsou vhodné pro všechny typy čerpadel, kterým odpovídají svými konstrukčními parametry (objem + maximální pracovní přetlak). Svou funkcí zabezpečují plynulý rozvod vody, převážně z vlastní studny. Tím, že udržují zásobu vody pro okamžitou potřebu, prodlužují životnost čerpadla. Tlakové nádoby jsou vhodné i pro použití v průmyslových technologiích - převážně tam, kde je třeba zajistit plynulou zásobu vody o teplotě do 70°C. Užitková voda nesmí být znečištěna agresivními látkami. Materiály, které jsou v kontaktu s vodou, jsou hygienické a splňují přísné požadavky.

Znáte svá práva?

on .

V každé práci, ve které hrozí nebezpečí úrazu je zaměstnavatel povinen vám poskytnout nejen prostředky kolektivní ochrany, ale také osobní ochranné pracovní pomůcky, které budou v náležité kvalitě. Mezi tyto prostředky patří i hygienické a čisticí prostředky. Pokud si nejste jisti, přečtěte si zákoník práce, hlavu II. §104.

Zahradní veletrh přinesl novinky

on .

Před týdnem proběhl veletrh zahradní techniky, kde se představilo spoustu značek jak českých, tak zahraničních výrobců. Největší obdiv sklidily sekačky John Deere, které již tradičně patří k tomu nejlepšímu, co veletrh nabízí.
V obrovské hale jste si mohli vyzkoušet projet se v traktůrku nebo s ruční sekačkou, která je velmi výkonná a zároveň v porovnání s konkurencí tichá.

sekačky john deere

Zahradní technika

on .

Chcete si usnadnit práci na zahradě a hledáte vhodné stroje, které vám poslouží k této práci? Obraťte se na společnost HITL, která se specializuje na prodej zahradní i zemědělské techniky. V současné době je zahradní technika nedílnou součástí každé větší zahrady, usnadňuje práci a také šetří čas. Ale využívá se nejen v domácnostech, ale také ve firmách, které se zaměřují na zemědělství.

Kromě toho, že techniku bedete využívta, je potřeba se o ni starat a servisovat ji. O záruční a pozáruční servis se vám také postará firma HITL, která je předním distributorem zahradní a zemědělské techniky na českém trhu. V pestré nabídce zahradní techniky a traktorů si vybere opravdu každý.

plechové dveře

on .

Dveře nás chrání před okolím, před vandaly a uzavírají nás v naší bezpečnostní schránce našich obydlí. Přirozeně potřebujeme vlastní útočiště, ve kterém se přeci cítíme jistější. Naše teritorium si můžeme ubránit několika způsoby. Zvolit si ale pořádně bytelné plechové dveře je jedna z nejlepších variant.

Zatopte si větvemi ze zahrady

on .

stepkovac-zlinZavazí vám hromada větví na zahradě? Hledáte vhodný stroj k usnadnění vaší práce? Ideální volbou jsou štěpkovače, díky nimž si z té hromady dřeva, kterou máte na zahradě, ještě krásně zatopíte. Štěpkovač je schopen drtit dřevní odpad na drobné větve, zpravidla 1 až 3 centimetrové kusy.

Bez ponorného čerpadla se kutil neobejde

on .

ponorná čerpadla

Potřebujete čerpat vodu z hluboké studně či vrtu? Nebo chcete vyprázdnit pouze sud, rybník či bazén? Ať už je důvod jakýkoliv, neobejdete se bez ponorného čerpadla, které dokáže čerpat vodu do výšky až padesáti metrů. Na trhu jsou však k dostání také ponorná čerpadla s menším výkonem, které využijete k občasnému čerpání dešťové vody z přeplněné nádrže.

Než si budete ponorné čerpadlo vůbec kupovat, nejprve byste si měli stanovit, k čemu ho budete primárně používat. Chcete-li čerpat vodu ze studně, určitě nebudete investovat do nejlevnějšího a nejméně výkonného čerpadla. Dále byste si měli uvědomit, na jakou vodu čerpadlo potřebujete – vybíráte mezi čerpadlem na čistou a kalovou vodu. Dalšími faktory, které výběr čerpadla ovlivňují, jsou množství dopravené tekutiny a výtlačná výška. Všechny tyto parametry při výběru čerpadla zvažte.

Ponorné čerpadlo využijete také v domácnosti, hlavně u zatopeného sklepu. Jestliže bydlíte v oblasti, kde se vám snadno dostane voda do sklepa, bez tohoto čerpadla se neobejdete. Usnadníte si tak spoustu práce.