• zahradní ventil

  Zahradní technika

  Nabízíme poradentsví v oblasti zahradní techniky.

 • úklid

  Uklízecí prostředky

  Uklízecí prostředky, přípravky a speciální vybavení.

 • kotelna

  Technické zajištění

  Rady a tipy z oblasti energií, technického vybavení apod.

Jak upevnit stínící síť na plot?

on . Posted in Exteriér

Pokud toužíte po soukromí na vašem pozemku a do zimy již nestihnete výstavbu masivního neprůhledného plotu, můžete vyzkoušet levnější alternativu - stínící sítě. Stínící sítě se dají sehnat v různých barevných variantách, základní borovicová je nejlevnější. K dispozici jsou však i sítě ve žluté, červené, modré, černé, hnědé, bílé barvě či maskáčový vzor. Kromě různých barev se dají sehnat i stínící sítě s různou stínivostí, záleží na vašich preferencích. Rozmezí stínivosti se pohybuje od 45% až do 95%.

Zelené už nejsou jen zahrady, ale i kanceláře

on . Posted in Exteriér

Zvláště u velkých firem je v oblibě dávat určitou snahu a čas do odpovědnosti vůči světu a životnímu prostředí. Začíná to u nějakých základních věcí jako šetření s energiemi, třídění odpadu a podobně. U některých to často bývá jedním z hlavních pilířů myšlenky a vize jejich společnosti. Jedním z kroků pro lepší chování vůči přírodě, a zároveň zlepšení celkového pracovního prostředí a pocitů, je zelená kancelář.

Zahrada bez čerpadla je jako rybník bez vody

on . Posted in Zahradní technika

Každý správný zahradník ví, že bez čerpadla je jeho život o hodně složitější. Pokud jste ale zahrádkář začátečník, tak se možná v čerpadlech tak úplně neorientujete a nevíte, po kterém typu se porozhlédnout.

Máme pro vás přehled základních druhů čerpadel a jejich použití.

 • Elektrická zahradní čerpadla existují ponorná a povrchová. Používají se k napájení ze studen a jiných zdrojů vody.
 • Kalové čerpadlo slouží pro vyprazdňování nádrží či vody z rybníčků , nebo splašek a fekálií.
 • Čerpadla do vrtů slouží pro čerpání tekutin z velkých hloubek.
 • A mezi čerpadla řadíme také domácí vodárny, které slouží pro zásobování domácností vodou.

Skleníky se už dávno nestaví ze skla

on . Posted in Exteriér

Máte doma skleník? A mohli bychom ho vidět? Pokud o jeho výstavbě pouze přemýšlíte, zvažte možnosti z jakého materiálu ho můžete vytvořit. Od názvu to vypadá, že by logicky mělo jít o skleněnou konstrukci, ale to už není tak úplně pravda. Dříve tomu tak ve většině případů bylo a lidé si to pod pojmem skleník jako první vybaví, ale populární začínají být i různé alternativy.